Opublikowano:

Zalety wakacji nad Morzem

Historia Rewala, jaką możemy poznać i najstarsze wzmianki dotyczące Rewala pochodzą z piętnastego wieku ale z tamtego okresu nie zachowało się zbyt wiele informacji a Rewal zaistniał jako kąpielisko dopiero w 1830 roku. W 1836 roku miasto wzbogaca się w kolej wąskotorową, która ułatwia komunikację i umożliwia rozwój turystyki. Przyjemna atmosfera tego miejsca, wspaniały zdrowy klimat, czysta woda i powietrze szybko stają się wizytówką a Rewal zaczyna przyciągać coraz większe rzesze turystów. Wówczas miasto wzbogaca się w dodatkową infrastrukturę o turystycznym przeznaczeniu.

plaża
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Zmienia się wówczas wygląd miasta, powstają obiekty sportowe i bazy turystyczne. Poza obrębem miasta Rewal położone jest sześć wsi: Niechorze, Pobierowo, Pogorzelica, Pustkowo, Śliwin i Trzęsacz, jedynie Świnin nie jest położony bezpośrednio nad morzem. Swoim klimatem Rewal zasłużył na miano jednej z najładniejszych miejscowości nadbałtyckich to nie tylko latem, bowiem przez cały rok miasteczko nie traci swojego uroku. Jest kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę rezerwując pobyt nad morzem. To właśnie swoim klimatem Rewal zasłużył na miano jednej z najładniejszych miejscowości nadbałtyckich i to nie tylko latem, dlatego, że przez cały rok miasteczko nie traci swojego uroku a wiosna i jesień w Rewalu jest wyjątkowo piękna.

Wybierając pokoje Rewal daje nam wiele zróżnicowanych możliwości. Możemy mieszkać w centrum miasta, nad samym brzegiem, co będzie wymagało uiszczenia opłaty około 125 zł za osobę w sezonie. To nie jest jedyne rozwiązanie, ponieważ swój urlop możemy spędzić też w okolicach Rewala nie rezygnując jednocześnie z walorów nadmorskiej miejscowości. Możemy więc z dala od centrum miasta spędzić swój urlop mając na względzie zasobność własnego portfela. Wczasy w jednej z wymienionych miejscowości i cena za nocleg w pokoju jaką musielibyśmy zapłacić waha się od 40 zł w pensjonacie o niższym standardzie do około 100 w pensjonacie, który dodatkowo w cenie pokoju zaoferuje nam śniadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *